Duben 2018

ZOOPark Radonice

17. dubna 2018 v 15:08 | Matka |  ...na cestách
Zdroj: http://www.zoopark-radonice.cz/nase-zvirata

O víkendu bylo krásně. Vyrazili jsme tedy za známkami (sbírám totiž takové ty dřevěné turistické známky). Vzali jsme psa, mimino, kočár a vydali se směr Zoopark Radonice.

Otevíračka je už v 8.30, my dorazili v 9.30 a myslím, že jsme tam byli první. Parkování v pohodě přímo v areálu. Nečekej žádný hogo fogo upravenou ZOO typu ZOO Praha. Spíš něco jako takový velký kontaktní JZD. Všude kolečka se žrádlem, silo, klasický chlívky a králíkárny. Já jsem na to zvyklá, jsem z vesnice, ale někomu to nemusí bejt příjemný. Ale určitě doporučuju se nad tím případně povznést, protože ta zvířata tam jsou prostě neuvěřitelný. A ač pocházím z venkova, k některým zvířatům jsem se takhle blízko nikdy nedostala.

U vstupu (100 dospělý, 60 dítě, mimina a psi nic) si můžeš koupit za dvacku kyblík se žrádlem pro přežvykavce. Pochopitelně to nemůžeš sypat všem zvířatům, ale instrukce dostaneš, neboj. Pak vyfasuješ mapku a jde se na to. My to samozřejmě popletli a šli trochu jinak, než je doporučeno v plánku, ale i tak jsme viděli třeba např. lišky, králíky, kunu, slepice, bažanty, nádhernýho páva, skot, ovce s jehňaty, kozy s kůzlaty, prasata (divoká i domácí; jo a ta domácí jsou nevykastrovaná, takže jsou fakt oooooobří), muflony atd. Je tam toho vážně spousta a když procházíš tím chlívkem, všichni k tobě už natahujou krky, protože vědí, že se nese bašta.

Když skončíš s prohlídkou (nám to trvalo 30 min, ale moc jsme se nezastavovali), můžeš tam pobýt v dětským koutku, kde je veliká trampolína, houpačky, pískoviště a hrozně moc hraček. Samozřejmě jsou tam i lavičky a snad se tam dají někde i upéct buřty a tak, ale to nás moc o půl desátý ráno nezajímalo.

Jednoduše vážně bezva výlet!

Matka

První letošní výběh s kočárem

17. dubna 2018 v 13:54 | Matka |  ...sportuje
Tak je to tu. Venku už to vypadá báječně a konečně se mi taky chtělo něco dělat. V zimě jsem si cvičila víceméně doma jógu, běh žádný, ale o tom zase někdy jindy.

Vyběhla jsem vlastně jen na chvíli. Bylo před 11, takže jsem věděla, že bude čas oběda a tak bůh ví, jak dlouho by vydrželo mimino v klidu. A taky bych víc ani neuběhla, zas tak dobrej běžec nejsem. Nemám žádný měřiče všehomožnýho, nevím, za kolik běhám km a ne vážně si nehlídám tepovku. Jsem ráda, že jsem venku a že se hýbu a jak začnu něco měřit, tak paradoxně ztrácím motivaci.

Našla jsem si prima okruh, kde jsem věděla, že nepotkám moc lidí. Já jsem teď tak trochu asociál, víte. Chtěla jsem prostě klid, pro sebe i pro ostatní (dokážu si představit ty pohledy, kdyby mimino začlo bejt protivný; na to jsem jednoduše neměla náladu).

Začla jsem na zastávce Zelené domky. Dole uvidíš celou trasu. Byly to 3 km. Původně jsem chtěla něco delšího (viz mapa 5 km), ale to zkusím až se do toho zase trochu dostanu. Běželo se bezva. Vesměs to je zpevněná lesní cesta, někde asfaltka. Ale nic, co by se nedalo zmáknout s trochu terénním kočárem.

A co ty? Běháš? A běháš s kočárem, nebo bez? A kde? Klidně napiš do komentářů, ráda se inspiruji :)

Matka3km, zdroj: https://mapy.cz/s/2yFx85km, zdroj: https://mapy.cz/s/2yFwt