ZOOPark Radonice

17. dubna 2018 v 15:08 | Matka |  ...na cestách
Zdroj: http://www.zoopark-radonice.cz/nase-zvirata

O víkendu bylo krásně. Vyrazili jsme tedy za známkami (sbírám totiž takové ty dřevěné turistické známky). Vzali jsme psa, mimino, kočár a vydali se směr Zoopark Radonice.

Otevíračka je už v 8.30, my dorazili v 9.30 a myslím, že jsme tam byli první. Parkování v pohodě přímo v areálu. Nečekej žádný hogo fogo upravenou ZOO typu ZOO Praha. Spíš něco jako takový velký kontaktní JZD. Všude kolečka se žrádlem, silo, klasický chlívky a králíkárny. Já jsem na to zvyklá, jsem z vesnice, ale někomu to nemusí bejt příjemný. Ale určitě doporučuju se nad tím případně povznést, protože ta zvířata tam jsou prostě neuvěřitelný. A ač pocházím z venkova, k některým zvířatům jsem se takhle blízko nikdy nedostala.

U vstupu (100 dospělý, 60 dítě, mimina a psi nic) si můžeš koupit za dvacku kyblík se žrádlem pro přežvykavce. Pochopitelně to nemůžeš sypat všem zvířatům, ale instrukce dostaneš, neboj. Pak vyfasuješ mapku a jde se na to. My to samozřejmě popletli a šli trochu jinak, než je doporučeno v plánku, ale i tak jsme viděli třeba např. lišky, králíky, kunu, slepice, bažanty, nádhernýho páva, skot, ovce s jehňaty, kozy s kůzlaty, prasata (divoká i domácí; jo a ta domácí jsou nevykastrovaná, takže jsou fakt oooooobří), muflony atd. Je tam toho vážně spousta a když procházíš tím chlívkem, všichni k tobě už natahujou krky, protože vědí, že se nese bašta.

Když skončíš s prohlídkou (nám to trvalo 30 min, ale moc jsme se nezastavovali), můžeš tam pobýt v dětským koutku, kde je veliká trampolína, houpačky, pískoviště a hrozně moc hraček. Samozřejmě jsou tam i lavičky a snad se tam dají někde i upéct buřty a tak, ale to nás moc o půl desátý ráno nezajímalo.

Jednoduše vážně bezva výlet!

Matka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama