...na cestách

ZOOPark Radonice

17. dubna 2018 v 15:08 | Matka
Zdroj: http://www.zoopark-radonice.cz/nase-zvirata

O víkendu bylo krásně. Vyrazili jsme tedy za známkami (sbírám totiž takové ty dřevěné turistické známky). Vzali jsme psa, mimino, kočár a vydali se směr Zoopark Radonice.

Otevíračka je už v 8.30, my dorazili v 9.30 a myslím, že jsme tam byli první. Parkování v pohodě přímo v areálu. Nečekej žádný hogo fogo upravenou ZOO typu ZOO Praha. Spíš něco jako takový velký kontaktní JZD. Všude kolečka se žrádlem, silo, klasický chlívky a králíkárny. Já jsem na to zvyklá, jsem z vesnice, ale někomu to nemusí bejt příjemný. Ale určitě doporučuju se nad tím případně povznést, protože ta zvířata tam jsou prostě neuvěřitelný. A ač pocházím z venkova, k některým zvířatům jsem se takhle blízko nikdy nedostala.

U vstupu (100 dospělý, 60 dítě, mimina a psi nic) si můžeš koupit za dvacku kyblík se žrádlem pro přežvykavce. Pochopitelně to nemůžeš sypat všem zvířatům, ale instrukce dostaneš, neboj. Pak vyfasuješ mapku a jde se na to. My to samozřejmě popletli a šli trochu jinak, než je doporučeno v plánku, ale i tak jsme viděli třeba např. lišky, králíky, kunu, slepice, bažanty, nádhernýho páva, skot, ovce s jehňaty, kozy s kůzlaty, prasata (divoká i domácí; jo a ta domácí jsou nevykastrovaná, takže jsou fakt oooooobří), muflony atd. Je tam toho vážně spousta a když procházíš tím chlívkem, všichni k tobě už natahujou krky, protože vědí, že se nese bašta.

Když skončíš s prohlídkou (nám to trvalo 30 min, ale moc jsme se nezastavovali), můžeš tam pobýt v dětským koutku, kde je veliká trampolína, houpačky, pískoviště a hrozně moc hraček. Samozřejmě jsou tam i lavičky a snad se tam dají někde i upéct buřty a tak, ale to nás moc o půl desátý ráno nezajímalo.

Jednoduše vážně bezva výlet!

Matka
 
 

Reklama