...sportuje

První letošní výběh s kočárem

17. dubna 2018 v 13:54 | Matka
Tak je to tu. Venku už to vypadá báječně a konečně se mi taky chtělo něco dělat. V zimě jsem si cvičila víceméně doma jógu, běh žádný, ale o tom zase někdy jindy.

Vyběhla jsem vlastně jen na chvíli. Bylo před 11, takže jsem věděla, že bude čas oběda a tak bůh ví, jak dlouho by vydrželo mimino v klidu. A taky bych víc ani neuběhla, zas tak dobrej běžec nejsem. Nemám žádný měřiče všehomožnýho, nevím, za kolik běhám km a ne vážně si nehlídám tepovku. Jsem ráda, že jsem venku a že se hýbu a jak začnu něco měřit, tak paradoxně ztrácím motivaci.

Našla jsem si prima okruh, kde jsem věděla, že nepotkám moc lidí. Já jsem teď tak trochu asociál, víte. Chtěla jsem prostě klid, pro sebe i pro ostatní (dokážu si představit ty pohledy, kdyby mimino začlo bejt protivný; na to jsem jednoduše neměla náladu).

Začla jsem na zastávce Zelené domky. Dole uvidíš celou trasu. Byly to 3 km. Původně jsem chtěla něco delšího (viz mapa 5 km), ale to zkusím až se do toho zase trochu dostanu. Běželo se bezva. Vesměs to je zpevněná lesní cesta, někde asfaltka. Ale nic, co by se nedalo zmáknout s trochu terénním kočárem.

A co ty? Běháš? A běháš s kočárem, nebo bez? A kde? Klidně napiš do komentářů, ráda se inspiruji :)

Matka3km, zdroj: https://mapy.cz/s/2yFx85km, zdroj: https://mapy.cz/s/2yFwt

Halabala Café - jóga / pilates s hlídáním

19. ledna 2018 v 11:21 | Matka
Zdroj: web Halabala Café

Včera jsem s juniorem vyrazila cvičit. I když jsme oba cvičili trochu jinak a odděleně, bylo to fajn pro oba. Halabala Café najdeš u zastávky Hládkov. Kde to je, co? Střešovice, dojedeš tam 25kou a taky busem 143. Samotná kavárna je dobře označená, určitě nemineš, akorát kavárna je fakt pidi, ale za to díťátka tam mají bezva prostor na hraní s kobercem a spoustou hraček. Jo a do kavárny vedou tři schody, u kavárny pro maminky s dětmi mne to překvapilo. Naštěstí nás včas zpozorovala lektorka Martina, která nám hned ukázala, kde si můžeme kočár nechat. Je to hned vedle, v chodbě baráku, ve kterém probíhá i samotné cvičení. Juniora se ujala hrozně sympatická slečna na hlídání a tak jsem neměla ani nejmenší strach, že by byl nějakej problém.

Takže to cvičení. Probíhá v malinké místnůstce, bylo nás tam šest i s lektorkou. Šatny ani sprchy nečekej, ale to vlastně neřešíš, protože na tebe hned dejchne tak příjemná atmosféra, že ti je fuk převlíknout se přímo v té cvičící místnosti. Já byla na půl převlečená, takže jsem to neřešila vůbec. WC tam ale hned vedle jsou, neboj. Cvičení bylo na hoďku. Byla to jóga jak poleno. Tedy já osobně sporty, u kterých nepropotím všechno olbečení a nezrudnu během deseti minut, moc nemusím. Takže když jsem se po cvičení ani nemusela převlíkat, protože mi to přišlo jako taková válečka, říkala jsem si, že to bylo fajn, ale že už se příště asi přes celý město vláčet nebudu. JENŽE. Za A, dneska jsem fakt příjemně namožená (ač nevím z čeho, fakt mi přišlo, že se pořád valíme na zemi), za druhý už behěm cvičení jsem pozorovala, jak se mi zlepšuje dýchání, soustředění na vlastní tělo a myšlenky, no a o tom to přeci je. Navíc jsem si odpočinula od juniora, on si odpočinul ode mne. Takže příště jdu znova! Lektorka byla neuvěřitelně příjemná, věděla, o čem mluví, a hlavně nikoho neztrapňovala a respektovala pokročilost a možnosti každé z nás.

Halabala nabízí i pilates s hlídáním, možná to zkusím taky. A pak samozřejmě nejrůznější cvičení pro dětičky, ale až pro větší, takže o tom zatím psát nemůžu.

Adresa: Hládkov 686/3, Praha 6

Cvičení s hlídáním: úterý 10:00-11:00 (cvičení jako lék), čtvrtek 10:15-11:15 (jóga), pátek 10:15-11:15 (pilates)

Cena: 150 Kč (cena za hodinu jógy, hlídání v ceně)

Celkové hodnocení:

Dostaneš se tam v pohodě?Hned u zastávky, dobře viditelné. Ale ty schody teda.
Zacvičíš si dobře?Bezvadně, kompetentní lektorka a individuální přístup mne baví.
Jak to mají zmáklý pro díťátka?Slečna na hlídání byla skvělá, na první pohled profík. Prckové tam mají spoustu hraček, koberec, můžeš jim tam koupit i svačinku, a když se z toho samou radostí počůrají (atd.), v pohodě si je obstaráš na záchodě s přebalovákem (představ si, že tam jsou i nočníky, pecka, co?).

Jestli se chceš podívat, jak to tam vypadá a co vše nabízí? Klikni sem. Tak co, plánuješ sem zajít? Nebo už jsi to zkusila? Jak se ti tu líbilo?
 
 

Reklama